Visą praėjusią savaitę sveikinome atbundančią Žemę ir apie ją galvojome, kalbėjome, diskutavome, veikėme. Iš meilės paukščiui, medžiui, žmogui, mūsų namams –žaliajai planetai – Žemei. Laukiame sugrįžtančių giesmininkų.
Jų namelius patikrino technologijų mokytojas Svajūnas Bytautas su mokiniais. Ir labai nudžiugo, kad pernai iškelti inkilai didžiajame parke nebuvo tušti-jie visi turėjo šeimininkus.
Vyko integruota technologijų ir gamtos pamoka (Rasa Simonavičiūtė, Svajūnas, Bytautas, Dalia Kruopienė)) 5a klasei. Moksleiviai papuošė medį paukšteliais, kurių pilveliai yra valgomi, ant simbolinio inkilo surašė linkėjimus paukščiams.
Šeštokai dalyvavo projekte „Kuriu išmaniuosius namus“. Atkreipėme dėmesį į energijos taupymą, atsinaujinančius energijos šaltinius, namus be atliekų, klimato šiltėjimą sukeliančių dujų išmetimą į aplinką. Arba kaip gyventi, kad kuo mažiau atliekų patektų į sąvartynus. Mokinių mintys išreikštos plakatuose.
Siekdami skleisti savo patirtį, Pasvalio M.Katiliškio viešosios bibliotekos organizuotoje vaikų ir mokytojų konferencijoje, skirtoje Žemės dienai, „ŽEMĖ MŪSŲ RANKOSE: MĄSTYK GLOBALIAI-VEIK LOKALIAI“ pranešimą „Mūsų vartojimo įpročių pasekmės gamtai“ pristatė Urtė Čivilytė ir Greta Žvirgždaitė (5a).
Pranešimai „Pasvalys – smegduobių kraštas“, „Svalios upelio tyrimas“ buvo pristatyti Anykščiuose Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje vykusioje gamtamokslinėje konferencijoje.

Mokytoja Dalia Kruopienė