Lėlė neatsiejama vaikystės dalis. Ji skatina fantazuoti, socializuotis. Daug įvairiausių lėlių yra sukurta, bet galima pasitelkti fantaziją ir sukurti lėles kitaip. Mažas vaikas, pasiėmęs medžiagos gniužiulėlį ar šalelę, akmenuką, čiūčiuoja, myluoja, žaidžia, kuria, vaidina. Pačios šilčiausios, mylimiausios lėles, tai pačių sukurtos lėlės. Jos originalios, autentiškos.
Panevėžio lopšelio –darželio ,,Draugystė” gamtosauginis komitetas organizavo respublikinę parodą ,,Lėlės kitaip”, skirtą Tarptautinei lėlininkų dienai paminėti.Į parodą buvo pristatytos 67 lėlės iš iš Vilniaus miesto ir rajono, Kauno miesto, Klaipėdos rajono, Kelmės rajono, Panevėžio miesto ir rajono ugdymo įstaigų.
Lėlės stebina vaikų, tėvelių ir mokytojų kūrybiškumu,fantazija, panaudojant gamtinę medžiagą, buitines atliekas. Džiaugiamės ir žavėjomės akmenukų lėlėmis, lėle iš kempinėlių, megztomis lėlėmis. Kartais reikia tiek nedaug, kad vaikui dovanotume ramybę, šilumą, meilę ir teigiamas emocijas. Kurkime lėles kartu su vaikais.

Loreta Jankūnienė,
mokytoja – metodininkė