29388773_1756205581106023_3776723433824452608_nPalangos lopšelyje – darželyje ,,Ąžuoliukas“ Žemės ir Vandens dienos paminėjimas tampa gražia tradicija, į kurią įsijungia visa bendruomenė. Pedagogai savaitės eigoje su vaikais organizavo pokalbius, diskusijas apie Žemės, Vandens dieną: ,,Kaip aš turėčiau elgtis, kad Žemė būtų švari ir saugi“, ,,Kokius palinkėjimus noriu skirti Žemei“, Kiek vandens reikia išgerti per dieną“.Vaikai pasakojo, dalijosi įspūdžiais apie gražius potyrius išvykose ir pastebėjo, kad žmonės negerai elgiasi šiukšlindami aplinką, vandens telkinius. Savo įspūdžius, palinkėjimus Žemei, Vandeniui išreiškė per meninę veiklą.
Kovo 20-tą dieną ,,Pavasarėlis“ auklėtoja Milda Valantinienė ir parskridusi ,,Pempė“ auklėtoja Rita Nazarovienė pakvietė visus darželio vaikus ir pedagogus į šventinį rytmetį ,,Mes mylim, Tave Žeme“. Visų grupių vaikai, nešini tėvelių pagamintais inkilėliais rinkosi į salę. ,,Pavasarėlis“ sveikindamas visus šios gražios šventės proga, priminė, jog pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena – ragina ir įpareigoja visus gerais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Skambiomis dainelėmis, žaidimais, rateliais mažieji gamtos mylėtojai žadino Žemę, klausėsi ir mėgdžiojo paukščių balsus, minė mįsles, porino patarles. Sugrįžusi ,,Pempė“ sveikino ugdytinius savo skambia giesme ir priminė senolių išmintį, jei kovo 19 – tą dieną parskrenda pempės, prasidės atšilimas. Skatino vaikus stebėti parskrendančius paukščius, o kovo 25 dieną laukti sugrįžtančių gandrų. Tėveliai įsijungę į akciją ,,Nameliai“ sparnuočiams“ pagamino naujų inkilėlių. Po šventės vaikai keliavo į kiemą ir padedant įstaigos meistrui, inkilėliai buvo pakabinti į medžius, kurie taps jaukiais namais sugrįžusiems giesmininkams. Taigi, mūsų darželio kieme nenutils paukščių giesmės.
Neliko nepaminėta ir Vandens diena. Pedagogai kartu su ,,Vandens lašeliu“ pasitiko vaikus kieme ir dovanodami vandens buteliukus skatino gerti vandenį, primindami jo svarbą sveikatai. Veiklos metu vaikai aiškinosi, kodėl reikia taupyti vandenį. atliko įvairius bandymus su vandeniu.
Nuo mažens vaikų širdelėse pasėti ekologinio ugdymo pradai, padės skleistis vertybinėms nuostatoms pajausti, pasigrožėti ir saugoti gamtą.

Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“
auklėtojos Milda Valantinienė, Rita Nazarovienė