20181212Kalėdos… Laukimo, susikaupimo, paslapčių metas. Svarbiausias akcentas yra gyvybės medelis – eglutė. Lopšelio – darželio „Draugystė“ gamtosauginis komitetas  pakvietė Panevėžio miesto ir rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus, mokytojus ir ugdytinių tėvelius dalyvauti kūrybinių darbų parodoje ,,Kalėdinės eglutės“. Kiekviena nukirsta eglutė – žala gamtai, o panaudojant netradicines medžiagas, buitines atliekas, galima saugoti gamtą ir sukurti netradicinį Kalėdinį stebuklą.
Labai džiaugėmės, kad į mūsų kvietimą atsiliepė septynios miesto ikimokyklinės įstaigos, lopšelio – darželio „Draugystė“ mokytojai, tėveliai. Įstaigą papuošė  net 67 netradicinės eglutės. Visos skirtingos, papuoštos vaikų rankomis pagamintais žaisliukais, snaigėmis, džiovintais augalais ir jų žiedais. Kai kurios sukurtos  iš  laikraščių, servetėlių, plastikinių indų. Stebino tėvelių išmonė ir kūrybiškumas, netikėtas medžiagų pasirinkimas (kai kurias teko net rankomis apčiupinėti, kad suprasti iš ko pagaminta). Daug teigiamų emocijų, nuostabos eglutės sukėlė įstaigos vaikučiams, bendruomenei. Kiekvienas galėjo atrasti sau mieliausią ir gražiausią eglutę, kuri džiugina akį, suteikia jaukumo ir padeda laukti Kalėdų stebuklo…

Auklėtoja – metodininkė Loreta Jankūnienė