20170220_142310.resizedBiologijos mokytoja Rasa Petrulevičienė mums, jauniesiems Ylakių gimnazijos gamtosaugininkams, pasiūlė pasigaminti muilą. Nustebome: argi galima pačiam pasidaryti muilą? Pasirodo, kad galima, ir net visai paprastai bei greitai. Mokytoja iš anksto pasirūpino priemonėmis, kurių mums reikėjo: muilo bazės (ją galima įsigyti internetu arba specialiose muilo gaminimo reikmenų parduotuvėse); eterinių aliejų (tinka ir kvapnūs maisto produktai); maistinių dažų;
keksiukų formelių; elektrinės kaitinimo plytelės.
Pirmiausia dubenyje susmulkinome muilo bazę. Po to dubenėlį su muilo bazės gabalėliais pastatėme ant įkaitusios elektrinės kaitinimo plytelės ir laukėme, kol muilo bazė ištirps iki vientisos masės. Baigus tirpdyti, į ją įdėjome kiaušiniams marginti skirtų dažų ir įlašinome kelis lašus kvapnaus eterinio aliejaus. Viską išmaišėme, dar truputėlį pakaitinome. Kai viską paruošėme, vientisą masę išpilstėme į pasirinktas formeles. Keliolika minučių palaukėme, kol muiliukai sustings ir galėsime juos išimti iš formelių. Kiek buvo džiaugsmo tokį muiliuką parsinešti namo ir parodyti mamai! Pamąstėme: jei išpilstytume muilo masę į apvalios formos indelius, gautume muiliukus tarsi margučius Velykų stalui pasipuošti. Gal kas ir pabandys?
Ylakių gimnazijos jaunieji gamtosaugininkai pasidalino šia idėja su Barstyčių pagrindinės mokyklos mokiniais.
Smagu, kai savo rankomis ką nors pasigamini. Ypač jei tai ekologiška !

Imelda Žutautaitė,
Skuodo r. Ylakių gimnazijos jaunoji gamtosaugininkė