20170307_102716.resizedMes, Mažeikių raj. Tirkšlių darželio „Giliukas“ bendruomenė, jau keletą metų dalyvaujame aplinkosauginiame projekte „Mes rūšiuojam“. Projekto metu mokoma atskirai rinkti elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų atliekas, jų nemaišyti su buitinėmis atliekomis. Ugdytiniai supažindinami, kad elektronikos atliekose yra pavojingų medžiagų, kurios kenkia žmogaus sveikatai ir aplinkai. Dauguma atliekų perdirbama, taip sumažinamas ribotų išteklių naudojimas.
Šiais mokslo metais surinkome rekordiškai daug – net 2383 kg. elektros ir elektroninės įrangos atliekų. Norime pasidžiaugti ir akcentuoti, jog esame maža bendruomenė, o galime lygiuotis į didelių įstaigų pasiektus rezultatus. Projekto nauda džiugina todėl, kad esame aktyvūs atliekų tvarkymo sistemoje ir vertiname tai, kaip efektyvų bendradarbiavimo su tėvais rodiklį, vieningai įsitraukiant į gamtosauginę veiklą. Dėkojame ugdytinių tėveliams ir įstaigos bendruomenei prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo. Projekto organizatoriai už surinktas atliekas kasmet darželinukams dovanoja knygų, įvairių edukacinių priemonių.

Auklėtoja Laima Zubavičienė