Vienas iš Gamtosauginių mokyklų programos tikslų – per pažintinę – praktinę veiklą pažinti gamtą ir ją saugoti, globoti, mokytis „gyventi sveikai“. Pavasarį vaikai kartu su mokytojomis sėjo moliūgus. Paaugusius daigelius išsinešę į namus augino visą vasarą. Rudenį moliūgai vėl „grįžo“ į darželį, į „oranžinį moliūgų kiemelį“.
Norėdami pasidžiaugti ir pasidalinti idėja, auginti iš mažos sėklelės iki brandaus augalo, ugdant gamtojautą, ekologinę savimonę, pagarbą gyvybei – pakvietėme visas Telšių ikimokyklines įstaigas į Rudeninę pramogą „Lietaus ir oranžinės šypsenos diena“.
Septynios „stotelės“, kur vaikai sportavo, piešė, atpažino daržoves, lankėsi eksperimentų ir „stebuklų“ stotelėje, tapatino medžius su jų lapais, ugdėsi judrumą linksmų estafečių ruože, mėgino akies ir rankos taiklumą ir, žinoma, „sulčių upelių“ stotelėje ragavo vaisių, daržovių sulčių, stebėjo jų spaudimo procesą. Šoko dainavo kartu su „Lietaus lašeliais“ ( mokytojos Danutė Dambrauskienė, Laura Petrauskienė, Gintarė Šimkėvičienė, Jūratė Petrauskienė, Alina Bliūdžiuvienė, Sigita Seiliuvienė“ „Saulute“ – meninio ugdymo mokytoja Eglė Šlaustienė)
Visi apdovanoti, linksmi, su geromis emocijomis sušoko „Lietaus šokį“ ir išvyko į savo darželius.

Ramutė Gruzbarzdienė
Telšių lopšelio – darželio „Žemaitukas“ dir. pavad. ugdymui