4Balandžio mėn. 27 dieną Alytaus Vidzgirio pagrindinėje mokykloje vyko gamtamokslinis konkursas – viktorina „Mažiau šiukšlių 2017“, kurioje dalyvavo Alytaus šv. Benedikto gimnazijos, Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos, Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos, Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos ir Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokinių komandos. Mokyklos direktorius Valdas Račkauskas pasveikino komandų dalyvius ir pasidžiaugė, kad šis konkursas vyksta mūsų mokykloje.
Alytaus Vidzgirio pagrindinė mokykla aktyviai dalyvauja tarptautiniuose ir nacionaliniuose gamtosauginiuose projektuose ir programose: Gamtosauginių mokyklų programoje, akcijoje „Mažiau šiukšlių“, Alytaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos švietimo programoje. Už aktyvią ekologinę veiklą mokykla trečius metus iš eilės apdovanota Žaliąja vėliava ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatu.
Viktorinos metu, kiekviena aštuntokų komanda pristatė namų darbus (komandos pavadinimas, emblema ir prisistatymas). Antrosios rungties metu komandos dalyvavo protų mūšyje bei atsakė į 20 klausimų, susijusių su aplinkosauga, atliekų rūšiavimu, medžiagų, gaminių ir pakuočių ženklinimu.
Trečioji – komandų kapitonų rungtis, kurioje jie privalėjo mobiliaisiais telefonais atsakyti į 40 klausimų, panaudodami tam skirtą programą „Kahoot“.
Kapitonų mūšyje pirmą vietą laimėjo Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos mokinė Simona Jančiauskaitė, antrąją vietą – Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokinys Šarūnas Tamošaitis ir Alytaus Likiškėlių pagrindinės mokyklos aštuntokas Lukas Jaruševičius, o mūsų mokyklos mokinys Dominykas Ražinskas liko trečias.
Susumavus visus rezultatus, pirmąją vietą laimėjo Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos komanda, antrąją pasidalijo Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos ir Alytaus šv. Benedikto gimnazijos komandos, o trečioji vieta atiteko Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos komandai.
Visi komandų dalyviai buvo apdovanoti prizais, kurie įsigyti iš aplinkosaugos švietimo projekto „Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos bendruomenės įtraukimas į aplinkos taršos mažinimo problemų sprendimą“ lėšų. Dėkojame mokytojams Aušrai Zavistauskienei, Eimučiui Arbutavičiui, Rasai Kižienei, Vidai Rutkauskienei, Linai Bieliauskienei, Birutei Rakauskienei, Loretai Žvirblienei ir Marytei Narmontienei už komandų paruošimą.
Gamtamokslinį konkursą – viktoriną „Mažiau šiukšlių 2017“ paruošė, organizavo ir vykdė Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos gamtos ir socialinių mokslų metodinės grupės mokytojai. Organizuojant tokius renginius, ugdomas socialiai atsakingas už supančią aplinką, žmogus, taip pat skatinamas mokyklų bendradarbiavimas.

Lina Bieliauskienė,
chemijos mokytoja metodininkė