DSCF7622.resizedVis dažniau kalbame apie sveikatą, jos stiprinimą, sveikatos problemas bei sveiko gyvenimo būdo nuostatų formavimosi svarbą vaikystėje. Vaikų kasdienybę ir laisvalaikį vis labiau užvaldo televizija ir kompiuteriai. Vaikui kasdien rekomenduojama dvi – tris valandas aktyvaus judėjimo, siekiant užtikrinti sėkmingą viso kūno ir jo funkcijų vystymąsi. Reikšmingiausias harmoningo vaiko vystymosi ir sveikatos stiprinimo veiksnys vaikystėje – judėjimas. Vaikai, kurie daug juda ar sportuoja, yra sveikesni, geriau įvaldo savo kūną.
Gegužės mėnesį minima Pasaulinė judėjimo sveikatos labui diena. Ukmergės lopšelio – darželio “Eglutė” bendruomenė kiekvienais metais aktyviai pažymi šią datą.
Gegužės mėn. 23 dieną vyresniųjų grupių vaikai kartu su auklėtojomis pėsčiomis keliavo į miesto stadioną pasportuoti, pažaisti, parungtyniauti, pasisemti geros nuotaikos bei energijos. O patys mažiausieji darželinukai buvo pakviesti į sporto ir žaidimų šventę „Judu, krutu, žaidžiu kartu su draugu“. Mažuosius ugdytinius darželio kiemelyje pasitiko du sportinikai: sunkumų kilnotojas (Nijolė Valienė) ir krepšininkas (Danutė Makauskienė). Mažyliai maudėsi spalvotų kamuoliukų baseine, slėpėsi po parašiutu, gaudė vėją, landžiojo tuneliais, čiuožė kalneliu ir labai daug judėjo. Vyresniųjų vaikų judėjimo šventę miesto stadione suorganizavo auklėtojos Jūrate Burokienė ir Jadvyga Balžekienė. Ju išradingumo ir aktyvumo dėka visi galėjo pasidžiaugti puikiu renginiu. Šventė prasidejo linksma mankštele, skambant nuotaikingai dainelei. Po to dalyvių laukė daugybė paruoštų rungčių. Vaikai galėjo išbandyti savo jėgas, vikrumą, orientaciją. Sportas ir judėjimas, vykstantis komandoje ar su draugais, stiprino socialinius vaiko ryšius, ugdė draugiškumą. Ypač linksma buvo šokinėti maišuose, „važiuoti” traukinuku ir t.t. Daugiau susikaupimo pareikalavo orientacinės rungtys perduodant estafetę draugui ir perkeliant „tiltuką”. Tačiau, pasitelkiant pagalbą, visos kliūtys buvo įveiktos. O kiek džiugių akimirkų, kiek juoko ir geros nuotaikos padovanojo ši diena! Ir, kaip visada, nugalėjo draugiškumas!
Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti sveikatingumo prizais – pakuotėmis vaisių sulčių. Kupini gerų emocijų ir nusiteikę būti fiziškai aktyviais, visi sportininkai sugrįžo į grupes. Tikimės, kad kitais metais sis tradicinis renginys sulauks dar gausesnio bendruomenės narių būrio. 

Dalia Butiškienė,
Ukmergės visuomenės sveikatos priežiūros specialistė