P1370937Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos mažieji miškinukai iš „Boružiukų“ ir „Varpelių“ grupių kartu su tėveliais, auklėtojomis ir miškininkais kiekvieną pavasarį skuba į mišką sodinti medelių. Užsimezgusi draugystė tarp mokyklos miškinukų ir Jurbarko miškų urėdijos darbuotojų skatina vaikus nuo mažų dienelių pamilti gamtą, ją saugoti ir globoti.
Vaikai, jų tėveliai, auklėtojos džiaugiasi galėdami valandėlę pabūti miške, paliesti žalią ir minkštą samanėlę, rasti kankorėžį ar įdomiai išsiraičiusią šakelę, pamatyti saulės atokaitoje besišildantį driežiuką, išgirsti paukščio giesmelę, tiesiog įkvėpti gaivaus, pušų kvapu persismelkusio oro bei pabandyti pajusti miško ramybę, išgirsti jo tylą…
Gegužės mėn. 4 d. jaunuosius miškinukus į Pašvenčio mišką sodinti medelių pakvietė „Ąžuoliuko“ mokyklos JMB (jaunųjų miško bičiulių) „Boružiukai“ tunto koordinatorius, Jurbarko miškų urėdijos medienos ruošos ir darbų saugos inžinierius Antanas Samuilis, kuriam talkino Pašvenčio eigulys Andrius Čeponis, kuris mokė vaikus, kaip teisingai sodinti pušų daigelius.
Miškinukų bičiulis Antanas tėveliams ir vaikučiams nestokojo patarimų, kaip iškasti duobę, kaip sodinti daigelį, kaip svarbu jį gerai žemėmis prispausti, kad įsitvirtintų šaknys ir daigelis prigytų. Pasodinus kelis šimtus pušelių daigų visi pripažino, kad medelių sodinimas – labai atsakingas, naudingas, bet kartu ir be galo nuotaikingas darbelis.
„Varpelių“ grupės jaunieji miškinukai atsivežė 4 ąžuoliukų daigelius, kuriuos patys augino ir prižiūrėjo nuo mažų, mokyklos kieme rastų gilių iki stiprių ąžuoliukų sodinukų. Smagu žinoti, kad gražioje miško proskynoje nuo šiol augs ir žaliuos vaikų rankytėmis išauginti ąžuoliukai.
Pagaliau, nors ir šiek tiek pavargę, bet pasodinę visus daigelius grįžome į Pašvenčio girininkijoje esančią poilsiavietę pasistiprinti bei smagiai pažaisti.
Jaunųjų „Ąžuoliuko“ mokyklos miškinukų koordinatorius Antanas Samuilis padėkojo visiems už pagalbą sodinant mišką, už nuoširdų darbą ir už puoselėjamą meilę gamtai, miškui, medžiui…

Inga Krikštanienė
Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos gamtosauginės veiklos koordinatorė