SAMSUNG CAMERA PICTURESPasitinkant pasaulinę Žemės dieną, Kretingos Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje surengta žymios gamtos fotografės Dalios Račkauskaitės fotografijų paroda, kurią galima pamatyti koridoriuje, vedančiame į aktų salę.
Klaipėdoje gyvenanti fotografė prisipažįsta, kad noras fotografuoti gimė dar vaikystėje, kai vartydavo didžiulius gamtos albumus. Ją žavėjo ne vien gražūs gimtinės peizažai, bet ir paukščiai, apie kuriuos fotografė kalba su neblėstančia meile ir švelniai žemaitiškai vadina: „Mona paukšte“. Dalia Račkauskaitė kiekvieną laisvesnę minutę važiuoja į gamtą, kur turi įsirengusi slėptuvių, kad galėtų nufotografuoti tokius mūsų gimtojo krašto sparnuočius, kurių paprastai neišvystame, nes esame nutolę nuo gamtos.
Pertraukų metu nuotraukas apžiūrinėjantys mokiniai nuoširdžiai prisipažįsta, kad ne visus parodoje matomus paukščius yra matę, ne kiekvieną ir atpažintų. Tad parodą galima vertinti kaip atvirą ilgalaikę pamoką, kurią gali lankyti visi, kurie nori.
Dalios Račkauskaitės nuotraukos aukštai įvertintos įvairiuose konkursuose („Auksinis žaltys“, „Gyvos žemės mintys 2015“ ir kt.), skelbtos žurnaluose „Paukščiai“, „Apie gamtą“ ir kt. Gausus besidžiaugiančių paroda mokinių būrys ir nuoširdūs atsiliepimai liudija, kad tokios parodos mokykloje labai reikalingos, tad viliamės, kad Dalia Račkauskaitė mūsų mokykloje surengs dar ne vieną parodą.

Jūratė Narvilaitė, 9 klasė