WP_20170222_11_05_00_ProMylėkime ir branginkime savo žemę, kur mes gimėme, kur mes augame, kur mes gyvename ir gyvensime. Išsaugokime šią žemę švarią, neužterštą ir neprišiukšlintą ateinančioms kartoms. Visi kartu pasidžiaukime jos žaliuojančiais laukais ir miškais, kloniais ir pievomis, pasigrožėkime upėmis ir ežerais.
Nuo mažų dienų Jurbarko ,,Ąžuoliuko“ mokyklos ugdytiniai mokosi saugoti gamtą, jos neteršti ir nešiukšlinti, o rūšiuoti įvairias buitines atliekas. Jie žino, kam yra naudojami mėlyni, geltoni ir žali konteineriai. Mokyklos bendruomenė jau ne vienerius metus dalyvauja respublikinėje akcijoje „Rink baterijas“. Ši akcija vyksta mokslo metų eigoje. Ugdytiniai žino, kad negalima panaudotų baterijų mesti į šiukšlinę, bet reikia jas surinkti, atnešti į mokyklą ir įmesti į naudotoms baterijoms skirtą dėžę. Vaikai naudotas baterijas atneša į savo grupę, o vėliau, kartu su auklėtoja, nuneša ir įmeta į joms skirtą dėžę. Baterijas vaikai surenka ne tik iš tėvų, bet ir iš senelių, kaimynų. Vaikai jiems paaiškina, kodėl jie renka naudotas baterijas, nes nori, kad mūsų žemė būtų išsaugota ir švari, kad joje gyventume laimingi ir linksmi.
Surinktas naudotas baterijas iš mokyklos išveža Atliekų tvarkymo centras (ATC). Per metus surenkame apie dešimt kilogramų naudotų baterijų. Už surinktas baterijas centras skiria taškus, kuriuos keičiame į prizus. Dažniausiai gauname įdomių ir gražių knygelių. Jas vartydami bei skaitydami ugdytiniai džiaugiasi, kad prisidėjo prie gamtos saugojimo akcijos ,,Rink baterijas“. Džiaugiamės, kad vaikučių mažos rankelės didelį darbą gali padaryti. Renkame baterijas – saugome aplinką.

Vilma Milkuvienė,
Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos auklėtoja