20181120_110010Panevėžio lopšelio – darželio „Draugystė“ bendruomenei rūpi, kad būtų mažinama atliekų gausa, skatinama atsakingai vartoti, tvarkyti ir perdirbti atliekas. Todėl šiais metais lapkričio 19-23 dienomis vėl dalyvavome „Europos atliekų mažinimo savaitėje“. Šių metų tema – VIENKARTINIS PLASTIKAS.
Savaitė prasidėjo skelbimų rašymu ir kvietimu atsakingai vartoti, rūšiuoti ir perdirbti atliekas. Grupėse vyko pokalbiai su vaikais apie tai, kas yra antrinės žaliavos, kodėl jas reikia rūšiuoti ir perdirbti, ką galima iš jų pagaminti. Visa bendruomenė aktyviai įsijungė į prasmingas veiklas. Jau nuo lapkričio mėnesio pradžios tėveliai, močiutės, mokytojos ir kiti darbuotojai ruošėsi „Europos atliekų mažinimo savaitei“, siuvo daugkartinius pirkinių maišelius. Pasiuvo 124 maišelius, kuriuos priešmokyklinės „Varliukų“ grupės vaikai padovanojo Žemaičių mikrorajono gyventojams, dalindami prie parduotuvės ,,Maxima“. Taip skatinome žmones naudoti daugkartinius maišelius.
Įstaigoje visą savaitę vyko kūrybinis procesas: vaikai kartu su mokytojais kūrė žaisliukus ir priemones. Buvo surengta Panevėžio miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogų darbų paroda „Ugdymo priemonė iš plastiko“. Parodą aplankė ir miesto pedagogai, ir tėveliai. Džiaugėmės, kokių savitų ir funkcionalių priemonių galima sukurti iš plastiko atliekų. Tam nereikia didelių investicijų.
„Ežiukų“ grupės ugdytinė Emilija dalyvavo Panevėžio lopšelio-darželio „Dobilas“ organizuotame kūrybinių darbų konkurse „EKO mada 2018“. Aprangą konkursui paruošė mokytoja Danguolė Tručinskienė. Emilija apdovanota „Žaismingiausios aprangos“ nominaciją.
Vyko „Mainų mugė“. Šiais metais keitėmės žaislais, knygomis, puodeliais, bižuterija. Smagu keistis ir dovanoti jau nebereikalingus, bet kokybiškus, tinkamus naudoti daiktus. Dalintis yra naudinga ir malonu.
„Varliukų“, „Ežiukų“, „Peliukų“ grupėse su vaikais atnaujinti atliekų rūšiavimo konteineriai. O mažieji pasigamino naujus kad galėtų rūšiuoti ir tausoti aplinką.
„Ežiukų“ grupės mokytojos, kartu su vaikais pagamino skrajutes „Kaip teisingai rūšiuoti atliekas“. Jas išdalino miesto gyventojams.
 Džiaugiamės bendruomenės narių aktyvumu, idėjų gausa ir kūrybiškumu.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Margelienė
Mokytoja – metodininkė Eglė Adomaitienė