„Gamta niekados mūsų neapgaudinėja, tik mes patys nuolat apsigauname.“  Žanas Žakas Ruso

1Europos atliekų mažinimo savaitė (angl. – EWWR) pradėta rengti dar 2009 metais. Šią iniciatyvą palaiko ir jai skirtus renginius organizuoja ne tik dauguma ES šalių, bet ir Andora, Bosnija ir Hercogovina, Islandija ir kitos šalys. Šio renginio, kasmet vykstančio paskutinę lapkričio savaitę, tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Ne išimtis ir mūsų mokyklos bendruomenė, jau antrus metus įsijungusi į savaitės veiklas.
Siekdami vaikus, jaunimą, pedagogus, kitus bendruomenės narius supažindinti su aplinkosauga, atliekų neigiamu poveikiu aplinkai, jų tvarkymo galimybėmis ir nauda gamtai, mokykloje lapkričio 20 d. organizavome ugdymo dieną, kurios metu veikė kūrybinės dirbtuvės. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai su tėveliais lapkričio mėnesį rinko panaudotus plastikinius maišelius, iš kurių ugdymo dienos metu karpė, darė karnavalinius rūbus. Pirmų – devintų klasių mokiniai surinko ir kūrybiškai panaudojo antrines žaliavas: kompaktinius diskus, sudužusius, skilusius kalėdinius eglutės žaisliukus, sutrūkinėjusius blizgučius. Iš jų gamino kalėdines dekoracijas (saulę, mėnulį ir žvaigždes). Klijuodami, konstruodami mokiniai atkreipė dėmesį į tai, kiek daug susidaro plastiko atliekų.
Septintus metus iš eilės dalyvaujame projekte „Mes rūšiuojam“ ir renkame elektronines atliekas. Gamtosauginis komitetas stengiasi atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į tai, kad elektriniuose prietaisuose taip pat yra labai daug plastiko. Juk kartais net nesusimąstome, kokį neįvertintą pavojų kelia namuose esantys plastikiniai daiktai.
Mūsų mokykla nerimauja dėl plastiko poveikio sveikatai ir aplinkai. Kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Virginija Mockute organizavome paskaitą „Ar tikrai (ne)pavojinga plastikinė gausa mūsų sveikatai?“, kurią išklausė ne tik mokiniai, bet ir Grūšlaukės kaimo bendruomenės nariai.  Žmonės nenori, kad vandenynuose plūduriuotų plastiko atliekos, nenori, kad paukščiai, vėžliai ir kiti jūros gyvūnai įsipainiotų maišeliuose ir žūtų. Jie nenori valgyti žuvų, užterštų plastiko mikrodalelėmis. Kaip viso to išvengti? Mūsų patys mažiausieji priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai nufilmavo reklaminį filmuką „Plastikui ne!“. Mokiniai vykdytų veiklų akimirkas ir rezultatus pristatė visai mokyklos bendruomenei, buvo surengta paroda „Antrasis daiktų gyvenimas“.

Gamtosauginio komiteto inf.