1Ukmergės vaikų lopšelio – darželio „Eglutė“ priešmokyklinės „Nykštukų“ grupės ugdytiniai startuoja su eTwinning projektu „Catch the Future with STEM“ („Sugauti ateitį su STEM“).
Viena iš užduočių – atlikti eksperimentą su vandeniu. Priešmokyklinukams talkino ugdytinio mama, atnešusi įdomių eksperimentų knygą. Kartu mokytoja vaikais ją vartė, skaitė ir išsirinko tuos eksperimentus, kuriems nereikėjo daug priemonių.
Eksperimentuodami vaikai sužinojo apie juos supantį pasaulį, įvairius reiškinius, išmoko naujų žodžių. Kas yra difuzija, vaikai sužinojo dažydami vandenį ir popierių. Išsiaiškino, kad šiltame vandenyje dažai greičiau išsisklaido nei šaltame. Kodėl balta gėlė tapo melsva, sužinojo nudažę vandenį mėlynai. Vaikai turėjo galimybę numatyti eksperimento rezultatą: kas bus subėrus razinas į mineralinį vandenį, ar išsipūs balionas užmautas ant butelio. Šių bandymu metu vaikai sužinojo kaip susidaro dujos, kodėl razinos tai kyla į viršų, tai leidžiasi į dugną. Refleksijos metu vaikai atsakė į klausimus, nupiešė jiems labiausiai patikusį bandymą „Medūza vandenyje“. Įkėlę eksperimentų nuotraukas į „Twinspace“ erdves, dalinosi savo patirtimi, įdomius užsienio partnerių eksperimentus nutarė atlikti savo grupėje.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Vida Barinova.