IMGP3248Kovo 20-ąją minimas ne tik pavasario lygiadienis, bet ir Pasaulinė žemės diena, primenanti, kad kiekvieno mūsų pareiga yra rūpintis aplinka kurioje mes gyvename. Kovo mėn. 12 – 20 dienomis Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinėje mokykloje vyko ekologinio švietimo projektas „Šimtas žiedų tau, Žeme“.
Kovo 20 dieną vyko baigiamieji projekto renginiai: Žemės pasveikinimas, Žemės vėliavos iškėlimas prie Kazlų Rūdos savivaldybės ir renginys, skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti.
Žemės vėliavos iškėlimo ceremonijoje dalyvavo gausus būrys Kazlų Rūdos savivaldybės ugdymo įstaigų auklėtinių bei svečių. Žemės dienos minėjimo dalyvių sąmoningumą žadino Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktorius Valdas Kazlas, savivaldybės ekologas Juozas Vitukynas. Pasibaigus oficialioms sveikinimo kalboms, šalia Kazlų Rūdos savivaldybės vėliavos ir Lietuvos trispalvės pakilo dar viena vėliava – su Žemės rutuliu centre. Visus šventės dalyvius eilėmis ir dainomis sveikino Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos mokiniai (ruošti mokytojos Aušrelės Lasinskienės).
Renginys, skirtas Pasaulinei žemės dienai paminėti, vyko ir Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Savivaldybės ugdymo įstaigų komandos pristatė savo namų darbų užduotį ir meniniu numeriu pasveikino susirinkusius dalyvius. Renginio vedėjos Viltė ir Kamilė (ruoštos mokytojos Nijolės Gelgotienės) vykdė „Kūrybines dirbtuves“. Komandos gaminosi gėles, simbolizuojančias pavasarinės žemės simbolį, vyko komandinė „Gudročio“ viktorina, koncertavo Kazlų Rūdos lopšelio darželio „Pušelė“ auklėtiniai, Kazlų Rūdos pradinės mokyklos, Valdorfo progimnazijos, „Saulės“ mokyklos, Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos komandos. Renginio pabaigoje įvyko dalyvavusių komandų apdovanojimai.
Džiaugiamės, kad visų mokyklų mokiniai dalyvavo šiame, jau tradiciniu tapusiame renginyje, ir viliamės, kad ateinančios kartos besąlygiškai mylės mūsų planetą – Žemę.

Rasa Žemaitienė,
Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
projekto koordinatorė