Kovo mėn. 20-ąją minimas ne tik pavasario lygiadienis, bet ir Pasaulinė Žemės diena, primenanti, kad kiekvieno mūsų pareiga yra rūpintis aplinka, kurioje gyvename. Kovo mėn. 20 dieną vyko projekto „Apgaubkite Žemę rūpesčiu“ renginiai: Žemės pasveikinimas, Žemės vėliavos iškėlimas prie Kazlų Rūdos savivaldybės ir renginys, skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti.
Žemės vėliavos iškėlimo ceremonijoje dalyvavo gausus būrys Kazlų Rūdos savivaldybės ugdymo įstaigų auklėtinių bei svečių. Žemės dienos minėjimo dalyvių sąmoningumą žadino Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktorius Valdas Kazlas, savivaldybės ekologas Juozas Vitukynas. Pasibaigus oficialioms sveikinimo kalboms, šalia Kazlų Rūdos savivaldybės vėliavos ir Lietuvos trispalvės pakilo dar viena vėliava – su Žemės rutuliu centre. Visus šventės dalyvius eilėmis ir dainomis sveikino Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos mokiniai (ruošti mokytojų Aušrelės Lasinskienės, Rovenos Venslaukienės).
Renginys, skirtas Pasaulinei žemės dienai paminėti, vyko ir Kazlų Rūdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Kazlų Rūdos savivaldybės ugdymo įstaigų komandos pristatė savo namų darbų užduotį ir meniniu numeriu pasveikino susirinkusius. Renginį vedė Viltė, Vaiva, Mija (mokyt. Nijolė Gelgotienė), vyko komandinė „Gudročio“ viktorina. Renginį vainikavo apdovanojimai.
Džiaugiamės, kad visų mokyklų mokiniai dalyvavo šiame, jau tradiciniu tapusiame renginyje, ir viliamės, kad ateinančios kartos besąlygiškai mylės mūsų planetą – Žemę.

Rasa Žemaitienė,
Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto koordinatorė