DSCN445Vos tik pro tamsius debesis pasirodo saulė, skubame džiaugtis rudeniu. Paskutinį rugsėjo savaitgalį daugelyje Europos šalių, tarp jų ir Lietuvoje, organizuojamos Rudeninės paukščių palydos. Šios palydos – tai puiki galimybė stebėti migruojančius paukščius ar tiesiog praleisti laiką rudenėjančioje gamtoje. Pakščių palydos Europoje rengiamos nuo 1993-ųjų metų. Pernai daugiausia paukščių buvo suskaičiuota Švedijoje (1,615 milijonų), Suomijoje (1,2 milijonų) ir Lietuvoje (1,033 milijonų).
Mes, Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos gamtosaugininkai, paukščius skaičiavome Dvaro parke kartu su gamtos skyriaus vedėja Jurgita Terteliene. Ir ne tik skaičiavome paukščius, bet ir sprendėme kryžiažodžius, gėrėjomės gamta.
Spalio 2 d. dalyvavome edukacinėje pamokoje ,,Spalvotos rudens mozaikos“. Iš gamtinių medžiagų (lapų, kaštonų, gilių, obuolių) padarėme linksmą ežiuką. Labai patiko ir darbas, ir rezultatas. Pasirodo, gamtoje daugybė įvairiausių gražių daiktų ir spalvų, reikia tik kūrybiškumo ir tada galime pamatyti tikrą ,,Žemės meną“.

Julija Šližienė,
Būrelio ,,Žaliuoju taku“ vadov