Visą lapkričio mėnesį, Ukmergės darželio „Eglutė” „Nykštukų” grupės ugdytiniai kalbėjo apie vandenį. Pagal eTwinning projekto „Tvaraus pasaulio link” („Towards a Sustainable World”) veiklas, vaikai turėjo išsiaiškinti vandens svarbą aplinkai, žemei bei gyviems organizmams. Mažieji smagiai žaidė su vandeniu, skaičiavo sugautas žuveles; eksperimento su salieru metu, vaikai išsiaiškino, kaip teršalai, esantys užterštame vandenyje, gali patekti į žmonių ar gyvūnų organizmus.
Eksperimentuodami su pipetėmis, vaikai sužinojo, kad iš lašelių susidaro balutės, jas galima nudažyti, o spalvotas vanduo gali nudažyti popierių. Vaikučiams buvo smagu baloje pamatyti save, kaip veidrodyje. Kasdieninės veiklos metu vaikai atliko daug darbelių: piešė, aplikavo. Šio mėnesio veiklą užbaigėme lašelio švente ir pavadinome ją Lašelio gimtadieniu. Mėlynai pasipuošę, su lašelio karūnomis ir mėlynais balionais, vaikai žaidė, šoko, dainavo, linksminosi. Juk šios veiklos metu buvo daug sužinota ir patirta, o vaikai, plaudami rankas, visi lyg vieno žinojo, kad vandenėlį reikia taupyti.
Lapkričio mėnesį darželyje vyko ir saugaus eismo savaitės, kurių metu vaikai prisiminė saugaus eismo taisykles, aplikavo šviesoforus, dėliojo kelio ženklus, žaidė su robotuku – bite.
Pas vaikus į svečius buvo atvykęs policijos bičiulis Amsis ir pareigūnė Daiva Novikė, kuri papasakojo vaikams apie saugų elgesį kelyje, atšvaitų reikšmę bei pademonstravo, kaip taisyklingai jais naudotis.
Atsisveikindama pareigūnė ir šunelis Amsis kiekvienam vaikui įteikė po knygelę.
Siekdamos praktiškai įtvirtinti valandėlių metu įgytas žinias, mokytojos suorganizavo vaikų ekskursiją prie pėsčiųjų perėjos ir šviesoforo                                                                .

Vida Barinova
ikimokyklinio ugdymo mokytoja