Grūšlaukės girininkijos girininkas Ignas Kripas yra tas žmogus, kuris supranta, kaip svarbu mokiniams kuo anksčiau pažinti medį, mišką ir jo gyventojus. Kiekvienais metais Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro biologijos mokytoja Dalia Bružienė su gausiu būriu mokinių išsiruošia į mišką atiduoti duoklę gamtai. Šis pavasaris ne išimtis. Balandžio mėn. 11 dieną nuo pat ankstaus ryto mokytojos D. Bružienė ir Rūta Trakienė, septintų-devintų klasių mokiniai, Grūšlaukės girininkas I. Kripas, pavaduotojas Antanas Paniulaitis ir eigulys Robertas Rutė sodino medžius. 0,9 ha Lieknos miško kirtavietėje pasodinta 2400 eglių, 150 juodalksnių sodinukų. Daugelis mokinių mišką sodino jau ne pirmą kartą, todėl jautėsi drąsiai, padėjo klasės draugams, kurie mišką sodino pirmą kartą. Kad medelis prigytų reikia ne tik duobutę iškasti, bet ir teisingai įleisti sodinuko šaknis. Kaip tai padaryti, mokiniams papasakojo ir parodė girininkas I. Kripas. Nors pavasario oras miško bičiulių nelepino, atsiraitoję rankoves kibome į darbą, svarbiausias šios dienos tikslas – kad visi medelių sodinukai prigytų ir iš jų ateityje užaugtų miškas. Mūsų mokyklos mokiniai per keletą pavasarių jau yra pasodinę 15 900 medžių sodinukų.
Mokyklos bendruomenė dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje, todėl ne tik sodiname miškus, bet ir keliame inkilus, rūpinamės miško gyventojais, rūšiuojame elektronines atliekas, atliekame vandens tyrimus, skatiname sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą ir įvairių praktinių veiklų metu siekiame darnos su gamta.

Biologijos mokytoja Dalia Bružienė