2Rugsėjo 22 d. Ukmergės lopšelio – darželio „Eglutė“ „Žirniukų“ ir „Skruzdėliukų“ grupių vaikai dalyvavo akcijoje „Rieda ratai rateliukai“, skirtoje paminėti Tarptautinę dieną be automobilio . Kadangi šių grupių vaikučiai dar nedideli, akcija buvo vykdoma darželio teritorijoje. Tą dieną visi vaikai, lydimi tėvelių, į darželį atvažiavo riedučiais, dviratukais, paspirtukais. Su džiaugsmu ir nekantrumu vaikučiai laukė, kada visi kartu išvažiuosi į kiemelį. Kiekvienas norėjo parodyti savo „ratuotą“ transporto priemonę, nes jiems ji buvo pati gražiausia. Darželinukai pasakojo, kaip ją namuose tvarkė, plovė prieš atsiveždami į darželį.
Lauke vaikai įraudę, laimingi važinėjo po darželio kiemelį. Auklėtojos priminė, kad važiuoti reikia atsargiai, saugoti save ir draugą. Tėveliai buvo patenkinti, kad vaikai nuo mažų dienų skatinami aktyviai judėti. Vaikai jau žino, kuo naudingos ekologiškos susisiekimo priemonės.
„Diena be automobilio“ praėjo sėkmingai ir įdomiai. Vaikučiai norėtų, kad tokių „ratuotų“ dienelių darželyje būtų daugiau.

Virginija Didienė,
„Skruzdėliukų“ grupės auklėtoja