Rugsėjo 23 d. Panevėžio lopšelyje – darželyje „Žvaigždutė“, Gamtosauginis komitetas organizavo akciją „Tarptautinė diena be automobilio“. Minėti šią dieną įsitraukė visa bendruomenė, visų grupių vaikai ir keletas tėvelių. Šios akcijos metu siekėme atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai. Įstaigos direktorė ir darbuotojai šią dieną buvo be automobilių. Vieni atėjo pėsčiomis, kiti atriedėjo dviračiais. Pasivaikščiojimas pėsčiomis ir važiavimas dviračiu, prisideda prie fizinio aktyvumo ir geros savijautos. Pastebėjome, kad ir daugiau tėvelių šią dieną atkeliavo pėsčiomis arba dviračiais. Kiekviena grupė skirtingai pradėjo šią akciją.
„Boružėlių“ grupės mokytoja Renata Rudžionienė pradėjo šią dieną iššūkiu: „Nors mes dar labai maži į darželį einame pėsti. Žingsniukai nors mažiukai, bet eiti greitai moka“. Mokytoja Sandra Nosevičienė iš „Viščiukų“ grupės dalinosi tėvelių džiaugsmu, kad eidami pėsčiomis užtruko ilgiau, bet turėjo daugiau laiko pabendrauti su vaikais „Kačiukų“ grupės mokytoja Alma Šapnagytė išnaudojo laiką kieme, vaikštinėdama su ugdytiniais po kiemą džiaugėsi drėgnu, bet gaiviu oru. Grupėje buvo paspirtukas, dviratukas, kuriais vaikai dalinosi vienas su kitu. Mokytoja taip pat kalbėjo su ugdytiniais, kad lenktyniaujant tarpusavyje reikia būti labai atsargiems. „Saulutės“, „Mėnuliukų“ ir „Ežiukų“ grupės mokytojos Vaida Čemerienė, Daiva Šlekienė, Vitalija Janušonienė pasinaudojo geru oru ir kartu su ugdytiniais ir tėveliais bėgo aplink darželį. „Drugelių“ grupės mokytoja Audronija Čiūrienė su ugdytiniais kalbėjo apie šią akciją. Žiūrėjo pamokanti filmuką apie Amsį, kuris mokė vaikus, kaip pereiti gatvę su šviesoforu ir be jo. Ugdytiniai spalvino šviesoforus, kad geriau įsimintų.
Mokytoja Lina Vaišvidienė kartu su vaikais kalbėjo apie kelią į darželį, po pokalbio „Bitutės“ grupės vaikai savo nupasakotą kelionę nupiešė. Grupės ugdytinis Dovydas į darželį atvažiavo paspirtuku paminėti Tarptautinei dienai be automobilio. „Pelėdžiukų“ grupėje atsirado nemažai tėvelių atėjusių pėsčiomis. Taip pat mokytoja Ingrida Kanapeckienė su ugdytiniais šią dieną jau buvo minėję su Alfonso Lipniūno progimnazijos mokiniais.
Atsisakydami automobilio, neturėsime daug žalos, bet iš to gausime naudos, geros savijautos.

Mokytoja Edita Brazauskienė