Tauragės „Šaltinio“ progimnazija 2016 – 2017 mokslo metais dalyvauja tarptautiniame projekte „Mažiau šiukšlių“. Įgyvendindami šią kampaniją siekiame mažinti šiukšlinimą, veikti ilgalaikius elgesio pokyčius. Vienas iš projekto uždavinių yra ugdyti sąmoningumą apie šiukšlių ir atliekų poveikį vietos aplinkai ir bendruomenei, todėl nusprendėme suorganizuoti kampanijos Bendruomenės veiksmo dieną, siedami ją su jubiliejine „Darom 2017“ akciją.
Gausus šaltiniečių būrys – mokiniai, tėveliai, mokytojai, kartu su socialiniais partneriais, Tauragės miškų urėdijos darbuotojais, tvarkėme netoliese esantį Oko mišką. Oko miške miesto gyventojams patinka leisti laiką: pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiais miško keliais, pavedžioti savo augintinius. Tik ne visada žmonės yra draugiški aplinkai. Būti atsakingais turime mokytis nuo mažų dienų. Miškininkai pasidžiaugė, o ir mes patys galėjome įsitikinti, kad kiekvienais metais šiukšlių randama vis mažiau, vadinasi, žmonės tampa sąmoningesni ir atsakingesni.
Po talkos visų akcijos dalyvių laukė priešpiečiai, o pasistiprinę išklausėme miškininkų paskaitos ,,Miško ekosistema ir jo apsauga“.

Eglė Rupšienė,
Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorė progimnazijoje

 

20170422_112412.resized IMG_20170422_120235.resized