mikol1Būrelis Kretingos raj. Baublių mokyklos pradinių klasių mokinių žeimos atostogų metu lankėsi Mikoliškių girininkijoje. Ten jie susitiko su girininku Romu Mažonu ir pavaduotoja Renata Skrodeniene. Jie pakvietė vaikus apžiūrėti girininkijoje sukauptą gamtinę medžiagą, žvėrelių ir paukštelių iškamšas, elnių ragų kolekciją. Vaikus nustebino medžio šakų „gyvatės“, širdelės formos kelmas, primenantis Lietuvos kontūrus, kankorėžių karoliai.
Girininkas papasakojo apie svetimkūnius medžiuose. Stebino medyje paliktos ir įaugusios žirklės, kirvis, viela. Palikti medyje daiktai byloja apie neatsakingą žmogus elgesį gamtoje.
Girininkas pamokė, kaip pagal medžio rieves nustatyti medžio amžių, parodė aparatą, pagal kurį galima nustatyti medelio amžių jam „gyvam esant“. Susidomėję mokiniai klausėsi ir pasakojimo apie medžių sėklų rinkimą, apdorojimą. Žiema pats geriausios laikas rinkti kankorėžius. Iš surinktų kankorėžių svorio, tik 2 procentai būna sėklos. Mokiniams labai patiko susitikimas su girininkijos darbuotojais, tikime, kad ten dar ne kartą lankysimės.

Mokytoja Irena Raišuotienė,
Gamtosauginio komiteto narė