1Vilkaviškio raj. Gražiškių gimnazijoje, atlikus gamtosauginį auditą, išaiškinta opiausia problema – atliekų rūšiavimas. Gamtosauginio komiteto nariai pasitarę, nusprendė naujus, 2019 metus, pradėti renginiais, susijusiais su atliekų rūšiavimu.
Sausio mėn. 4 dieną Gražiškių gimnazijoje lankėsi Vištyčio regioninio parko ekologas Vaidas Leonavičius, kuris vedė net tris užsiėmimus, skirtingų amžiaus grupių mokiniams. Ekologas priminė atliekų rūšiavimo taisykles, pateiktimis ir demonstruojamu filmu priminė kokia tai globali problema, kiek gyvūnų žūsta, kiek mikroplastiko yra jūrose ir kuo Žemė gali virsti, jei mes liksime abejingi šiai problemai. Visi susidomėję klausė, atliko praktines užduotis. Kadangi šis užsiėmimas vyko prieš Trijų Karalių šventę, salėje puikavosi ir dar vis papuošta kalėdinė eglutė. Svečias priminė, kur kaip tinkamai atsisveikinti su eglute ir jos puošmenomis.
Sausio mėn. 7 dieną, pirmadienį, visos gimnazijos mokiniai nuo pirmos iki vienuoliktos klasės rinkosi į protmūšį „Ar moki rūšiuoti“. Gamtosauginio komiteto pirmininkė, II gimnazijos klasės mokinė Laima Grudzinskaitė su savo komanda ruošė užduotis ir vedė renginį. Protmūšis vertė diskutuoti komandoje, buvo ginčų ir nuomonių išsiskyrimo, bet buvo smagu įtvirtinti žinias, išgirstas Vištyčio regioninio parko ekologo Vaido Leonavičiaus ir biologijos mokytojos Janinos Vasaitienės užsiėmimo metu. Protmūšio nugalėtoja tapo 8 klasės merginų komanda, II vietą laimėjo 1-4 klasių komanda, III – 7 klasės komanda. Vyresniesiems gimnazistams teks pasitempti, tačiau smagu tai, kad jaunesnieji tikrai žinos kaip tinkamai reiks rūšiuoti atliekas, neliks abejingi, kai į gimnaziją atkeliaus konteineriai.
Šie renginiai visus privertė susimąstyti, įvertinti savo veiksmus, iškelti prasmingus ir taip svarbius atliekų tvarkymo tikslus.

Vanesa Mickevičiūtė, II gimnazijos klasės mokinė,
Gamtosauginio komiteto narė, atsakinga už žiniasklaidą,

Nuotraukų autoriai: Justė Dvarvydaitė, Gamtosauginio komiteto fotoreporterė,
pradinių klasių mokytojas Saulius Ringys