IMG_5901.resizedKovo mėn. 8 d. Radviliškio raj. Alksniupių pagrindinės mokyklos vyresnieji gamtosaugininkai su vadove vyko į Šeduvos lopšelio – darželį ir „Pelėdžiukų“ grupėms vaikams pravedė pamokėlę „Rūšiuoji, vadinasi galvoji“.
Įžangos metu mokiniai šoko pagal dainą „Netvarka“. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo kokie šiukšlių kiekiai pasaulyje, Lietuvoje ir kiekvieno mūsų šeimoje susidaro per metus.
Kalbėta apie atliekų mažinimo prioritetus. Vienas jų – atsakingas vartojimas. Aptarta kurią pakuotę teisingiausia rinktis – didesnę ar mažesnę.
Nagrinėjant antrą prioritetą – pakartotiną atliekų panaudojimą – rodytos skaidrės „Daiktai iš atliekų“. Vaikai vardino, kur galima dar panaudoti tam tikras atliekas. Daugiausia kalbėta apie trečiąjį prioritetą – atliekų perdirbimą. Pradžioje išsiaiškinta, kodėl reikia rūšiuoti šiukšles ir kaip jos rūšiuojamos, po to žiūrėta filmukai, kaip išrūšiuotos atliekos perdirbamos. Šių žinių įtvirtinimui vaikai žaidė žaidimą „Grandinėlė“, ir praktiškai mokėsi rūšiuoti. Pabrėžta, kad ne visos atliekos tinkamos rūšiuoti, dalį tenka sudeginti, o kurias deginti negalima, vežamos į sąvartyną. Taip pat vaikai žiūrėjo filmuko apie sąvartyną ištrauką.
Pabaigoje savo įgytas žinias „pelėdžiukai“ patikrino komandiniame žaidime „Išrūšiuok teisingai“. Abi komandos padarė po 3 klaidas. Viena komanda surinko 25 taškus, kita – 20. Užsiėmimo metu taip pat buvo apsilankęs „Kubuš“ meškiukas, nes darželis dalyvauja projekte apie atliekų rūšiavimą. Mokiniai gavo dovanų – atšvaitus.
Džiugu, kad bendraujant vaikai buvo aktyvūs, daug žinantys. Atliekų rūšiavimas jiems nebuvo naujiena: vieni rūšiuoja namuose, kiti daug ką sužinoję darželyje. Mūsų pamokėlė tik papildė jų žinias. Smagu, kad auga atsakinga karta.

Jurgita Beklešovienė,
Gamtosaugininkų būrelio vadovė