P1080816Norint, kad gėlynus papuoštų žiedai pavasarį, reikia padirbėti rudenį. Tad paskutinįjį spalio penktadienį, nešini tulpių svogūnėliais į Kretingos muziejų atskubėjo jaunieji Kretingos muziejaus Dvaro parko bičiulių klubo nariai – Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos 3a klasės mokiniai ir jų mokytoja Rasa Zalumskytė-Trumpenskienė.
Vaikus pasitikusi Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė papasakojo kokios būna svogūninės gėlės ir kuo jos skiriasi nuo vienmečių bei daugiamečių. Vaikai apžiūrėjo atsineštus tulpių svogūnėlius, išsiaiškino kur turėtų išaugti svogūnėlio šaknelės bei kaip jį reikėtų sodinti į žemę. Visi smagiai kibo į darbus. Dvaro parko bičiuliai pasodino net 100 tulpių svogūnėlių gėlyne prie Amatų centro.
Tikime, jog 2018 metų pavasarį vėl visi drauge susieisime ir stebėsime, kaip mūsų rudenį sodintos tulpės auga, skaičiuosime, ar visi svogūnėliai išdygo, gėrėsimės jų žydėjimu, galbūt net atliksime tyrimą, kokių spalvų tulpių pražys daugiausiai. Manome, jog gėlės puikiai peržiemos ir savo įvairiaspalviais žiedais džiugins ne tik Kretingos muziejaus Dvaro parko bičiulius, bet ir visus į Kretingos muziejų atvykstančius lankytojus.

3a klasės mokiniai,
Dvaro parko bičiulių klubo nariai