Rugsėjo mėn. 18 dieną Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje vyko prasmingas gamtosauginis renginys „Mano kiemas – žalias kiemas“. Mokyklos vidiniame kiemelyje pasodinome putino krūmą, kurį padovanojo ilgamečiai mūsų parneriai – Lietuvos valstybinių miškų urėdijos Jurbarko regioninio padalinio miškininkai. Už šią „žalią“ dovaną dėkojame Jurbarko regioninio padalinio vadovui Dariui Baziliauskui. Putino krūmą mums atvežė ir drauge su vaikais pasodino miškininkai – Danutė Varkojienė ir Mindaugas Grybauskas.
Kiekvieną rudenį, rugsėjo mėnesį, „Ąžuoliuko“ mokyklos bendruomenė tradiciškai sodina medelius, taip prisijungdama prie pasaulinės ENO medžių sodinimo dienos, kuri šiemet buvo minima rugsėjo 20 dieną.
Vaikai jau žino, kad sodinti augalus – medelius ar krūmelius ir gražinti aplinką ne tik darbas, bet ir didžiulis džiaugsmas. Pasodinę putino krūmą vaikučiai, pedagogai ir tėveliai pasižadėjo jį prižiūrėti, globoti bei laistyti. Visi šventės dalyviai deklamavo Mokyklos gamtosauginį kodeksą „Mano žemė ir žolytė“, dainavo, šoko smagius lietuvių liaudies ratelius-žaidimus.
Beje, „Ąžuoliuko“ mokykloje ugdytiniai skatinami ne tik rūpintis gamtosauga, bet ir savo sveikata. Turime puikiai įruoštą S. Kneipo sveikatinimo takelį. Nuo mažens vaikus pratiname sveikai gyventi, maitintis, daug judėti bei grūdintis, todėl ne veltui pasisodinome putino krūmą prie Mokyklos sveikatinimo takelio. Čia jis augs, žaliuos ir kiekvieną rudenį puoš Mokyklos aplinką savo subrandintomis raudonomis uogomis.
Šventės pabaigoje vaikai kiemo takelius papuošė piešiniais. Džiugu buvo matyti, kiek medžių, krūmų ar kitokių augalų jie pažįsta. Piešinių alėjoje išvydome ąžuolą, beržą, kaštoną, eglę, tulpmedį ir, žinoma, šios dienos pažibą – putino krūmą!

Inga Krikštanienė,
„Ąžuoliuko“ gamtosauginės mokyklos programos koordinatorė