Balandžio mėn. 29 dieną gausi Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos bendruomenė: vaikučiai, tėveliai, pedagogai ir kiti darbuotojai susirinko padirbėti iš peties sutvarkant aplinką, sodinant gėlynus, prieskonių darželį, pripildant smėlio dėžes nauju smėliu, šluojant takelius, pavėsines, tvarkant žaidimų namelius, atnaujinant S. Kneipo sveikatinimo taką. Pasiūlius visiems kibti į darbus, pradžiugino vieno berniuko pasakyta mintis: „eikime dirbti, kad būtų švari Lietuva!“
Esame Gamtosauginė mokykla, tad nepamiršome ir pasistengėme rastas šiukšles teisingai surūšiuoti į jiems skirtus konteinerius. Akciją „Darom“ organizuojame jau ne pirmus metus, todėl kiekvienas darbus pasiskirstėme atsakingai ir pagal savo galimybes. Svarbiausia, kad labai noriai ir gražiai dirbo mūsų mažieji talkininkai. Po talkos visi pasidžiaugėme atliktu geru ir prasmingu darbu, padėkojome vieni kitiems garsiai garsiai paplodami ir tardami „ačiū“. Mokyklos direktorė Aušra Baliukynaitė nuoširdžiai visiems padėkojo už taip gražiai sutvarkytą, gėlėmis papuoštą Mokyklos aplinką ir pakvietė vaikučius prie paruošto sveiko maisto vaišių stalo.
Atsipūtus ir pasivaišinus vaikučių ir visų talkos dalyvių laukė staigmena. Nutarėme, kad taip gražiai susitvarkius būtų šaunu, jei mūsų žaliame, medžiais apsuptame Mokyklos kiemelyje apsigyventų voveraičių šeimynėlės. Visą savaitę vaikai grupėse, padedami auklėtojų, dekoravo ir dažė (ekologiniais dažais) namelius voverytėms, kuriuos padovanojo Mokyklos ugdytinio Motiejaus tėvelis, Saulius Danisevičius. Papasakoti apie voverytes, jų gyvenimo būdą, elgseną, mitybą atvyko Valstybinių miškų urėdijos Jurbarko padalinio miškininkai Robertas Čeponis ir Antanas Samuilis, taip pat Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis. Svečiai ne tik papasakojo apie voverytes, bet ir padėjo iškelti į medžius joms skirtus namelius. Vaikai patys siūlė ir parinko medžius, kuriuose būtų smagu gyventi voverytėms, o už pagalbą ir gražius pasakojimus miškininkams ir gamtininkams jie padovanojo atvirukus su pačių pieštomis voverytėmis.
Mokyklos aplinkos tvarkymo akcija, virtusi į gražią gamtosauginę šventę, neprailgo – puikiai pavyko ir svarbiausia, kad džiugių emocijų ir mažų prasmingų darbelių lydimi visi šventės dalyviai: dideli ir maži nepastebimai prisilietė prie gamtos, pasidžiaugė jos grožiu, pajuto pareigą gyventi švariau.

Inga Krikštanienė,
Gamtosauginių mokyklų programos koordinatorė Jurbarko „Ąžuoliuko mokykloje