Balandžio mėn. 25 dieną Mažeikių r. Tirkšlių darželyje „Giliukas“ vyko aplinkos švarinimo akcija „Darom- 2019“. Akcijos tikslas – skatinti ugdytinius prižiūrėti gamtą ir juos supančią aplinką, rinkti bei rūšiuoti šiukšles.
Darželio kieme sutartu laiku rinkosi akcijos dalyviai, tinkamai apsirengę, pasiėmę darbo įrankius bei plakatus „Darom kartu!“. Ugdytinių bičiulės Milda ir Monika mokė juos šiukšlių rūšiavimo, suteikė žinių apie sveikatą žalojančius veiksnius ir vis skatino vaikus tvarkytis lauko žaidimų aikštelėse bei Tirkšlių pušyne. Mažieji akcijos dalyviai darželio teritorijoje šlavė takelius, grėbė senus lapus, rinko šiukšles, šakeles, kankorėžius. Keletą maišų šiukšlių darželinukai surinko ir Tirkšlių pušyne. Po talkos vaikai vaišinosi keksiukais su sezamo sėklomis ir citrinų gėrimu. O labiausiai visi džiaugiamės, kad mūsų kiemelyje švaru.
Manome, kad ši puiki pilietinė iniciatyva „Darom“ skatina vaikus veikti kartu su įstaigos bendruomenės nariais. Akcija ragina ugdytinius suvokti, kad aplinkos grožis priklauso nuo mūsų pačių elgesio. Tikimės, kad nuo vaikystės įskiepyta pareiga rūpintis aplinka turėtų tapti kiekvieno įpročiu ir nepaliks abejingais, matant gamtos teršėjus.

Laima Zubavičienė, Dalia Sakalauskienė
ikimokyklinio ugdymo mokytojos, gamtosauginės darbo grupės narės