IMG_47Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras antrus metus iš eilės rugsėjo mėnesį inicijuoja akciją „Apibėk mokyklą“. Ukmergės lopšelis – darželio “Eglutė“ pedagogai nutarė prisijungti prie šio respublikinio renginio ir paskatinti vaikus daugiau pajudėti gryname ore, pagerinti vaikų fizinę ir psichinę sveikatą. Kad vaikams susiformuotų įprotis bėgioti, reikia bent dviejų savaičių kasdieninio bėgimo. Ši akcija buvo lengvai įgyvendinta, nes nereikėjo specialaus pasiruošimo, tik vaikų noro pajudėti gryname ore.
Akcijoje dalyvaujančios ikimokyklinės įstaigos aktyviam judėjimui pasirinko rugsėjo mėnesio paskutines dvi savaites (18-29 dienomis) kol dar nešalta ir norisi dar ilgiau pabūti lauke. Kiekvieną rytą vaikai su auklėtojomis išeidavo į kiemą, pasimankštindavo ir laisvai, kas kiek galėdavo, apibėgdavo apie darželį. Rytinis bėgimas – puikus būdas išvengti streso, pažadinti visą organizmą iš miego ir tingulio, pakelti nuotaiką, pagerinti širdies darbą, kvėpavimą, žarnyno peristaltiką, padidinti raumenų tonusą. Tai puikus energijos užtaisas visai dienai.
Manome, kad pasibaigus akcijai, vaikai pratęs bėgiojimą lauke ne tik darželyje, bet ir namuose su tėveliais. Juk bėgioti galima ir po darbo dienos. Vaikams labai svarbu matyti sportuojančius tėvus. Jei sportuos tėvai, sportuos ir jų vaikai, nes vaikai nori būti tokie gražūs ir stiprūs, kaip tėtis ir mama!

Dalia Butiškienė,
Ukmergės visuomenės sveikatos priežiūros specialistė