DSC01842-1024x683-640x480Lapkričio – gruodžio mėnesiais Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje vyko teminio mokymo „Antras daiktų gyvenimas“ veiklos. Visą minėtą laikotarpį mokyklos bendruomenė, susitelkusi kilniai misijai – prisidėti prie Europos atliekų mažinimo savaitės, rinko, rūšiavo bei kruopščiai planavo daiktų atgimimą. Šiuo tikslu buvo įkurta AB „Antras daiktų gyvenimas“, kurios nariai – mokytojai – atsakingai koordinavo veiklas ir akcijas, skatindami aktyviai jungtis mokinius ir tėvelius. Vieni vyko į UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą (KRATC) ar mokėsi atlikti ekologinio pėdsako testą; kiti kūrė knygas apie daiktus, prikeltus antram gyvenimui, gamino eko žaisliukus kalėdinei eglutei; treti kūrė „Dūzgių“ valiutą „ekodachus“, reklamą, platino informaciją.
Finalinę dieną mokyklos erdvėse šurmuliavo labdaros mugė, vyko daiktų mainai, kūrėjai pasakojo daiktų atgimimo istorijas, o mokiniai – mokslininkai – pristatė ekologinio pėdsako testą. Akis glostė nuostabiausių dirbinių gausa. Kiekvienas „Dūzgių“ svečias rado sau skirtą pirkinį ar gaminį.
Akcijos „Antras daiktų gyvenimas“ reklaminį filmuką galima pažiūrėti čia:
https://www.youtube.com/watch?v=Z9yO5aJdSyU